Маркування СЕ

результат оцінки відповідності директивам Європейського Союзу та гармонізованим стандартам EN

Що таке Маркування ЄС

Маркування ЄС - результат оцінки відповідності директивам Європейського Союзу та гармонізованим стандартам EN. В даний час знаки відповідності директивам ЄС ("СЄ") помітно підвищують конкурентоспроможність продукції на європейському ринку і не лише. Знак РЄ широко використовується провідними європейськими компаніями, що є показником їхньої турботи про високу якість продукції та пильну увагу до питань, пов'язаних з безпекою та екологією. Безперечно, що до досягнення цих же цілей мають прагнути й українські виробники. Продукція, яка відповідає вимогам європейського знака відповідності, дозволить українським підприємствам безперешкодно виходити на європейський та світовий ринки.

Процес маркування продукції знаком CЕ є досить складним і витратним, консультування та проведення робіт повинні проводити відповідні, спеціально підготовлені органи і в цьому Ви можете повністю покластися на компанію IMS. Ми оперативно та компетентно проведемо Вас по звивистому та нелегкому шляху отримання знака СЕ.

Знак СЕ

Знак СЕ символізує відповідність усім обов'язковим вимогам встановлених директив. Наявність знака на товарі означає, що виріб пройшов процедуру оцінки відповідності та відповідає Директивам ЄС. Якщо підприємство отримало право маркувати свою продукцію знаком СЕ, то члени ЄС не повинні перешкоджати просуванню на ринок товару з цим маркуванням.

Знак СЕ у країнах членів ЄС замінив усі національні обов'язкові знаки відповідності та символізує відповідність основним інтересам громадськості, і він розглядається як необхідна інформація для органів влади членів- країн ЄС.

Однією з відмінностей знака СЕ від добровільних знаків сертифікації є те, що у багатьох випадках знак СЕ може бути проставлений виробником після проведення «самооцінки відповідності» без участі органу третьої сторони.

Без проведення процедури оцінки відповідності не допускається нанесення маркування CE.

Постачання продукції в країни ЄС

При постачанні продукції до країн ЄС, що підлягає маркуванню знаком СЕ, необхідно виконати такі кроки:

  • визначити, під дію якої директиви "нового" підходу підпадає продукція
  • визначити процедуру («модуль») проведення оцінки відповідності продукції
  • визначити, які гармонізовані Європейські стандарти існують на цю продукцію
  • перевірити, чи немає в країнах, де буде реалізовуватися продукція, обов'язкові до виконання національні вимоги (національні стандарти, вимоги до маркування або упаковки)
  • переконатися, що продукція відповідає вимогам відповідних директив (дані про продукцію та протоколи випробувань);
  • з застосовуваних для цієї продукції директив визначити, чи існує необхідність проведення незалежної оцінки відповідності продукції нотифікованим органом
  • вести технічну документацію, необхідну відповідними директивами;
  • підготувати декларацію відповідності та відповідні до неї докази
  • нанести СЕ маркування на продукцію та/або упаковку, а також супроводжуючу документацію, як цього вимагають відповідні директиви.

Заповніть заявку та отримайте комерційну пропозицію щодо проведення сертифікації продукції завантажити заявку

Заповнити заявку