ISO 9001

ISO 9001 – система менеджменту якості

ISO 9001 - один з найвідоміших та найпопулярніших стандартів. У цій статті ми розглянемо навіщо потрібен сертифікат та як його отримати. Підприємствам гарантується підвищення продуктивність праці, якщо з їхньої основі існує дана система. Цей стандарт є доступним як для великих підприємств, так і для більш дрібних організацій.

Історія створення

Стандарт ISO 9001 був створений 1987 року Британським інститутом стандартів (BSI). Спочатку він був розроблений для компаній, що "виробляють" товари, але незабаром став популярним не тільки серед виробників товарів, а й організацій, що надають послуги. За цей час понад 1200 національних стандартів було адаптовано до вимог міжнародного стандарту, а 4 млн. організацій у 170 країнах (близько 50% усіх організацій) працюють на цій основі. Суть стандарту полягає в тому, що він дозволяє адекватно керувати будь-якою організацією, незалежно від її розміру та галузі. Це створює можливість спростити процедури, знизити витрати та підвищити ефективність бізнес-процесів. ISO 9001 не лише надає інформацію про те, що має бути зроблено, а й описує, як це має бути зроблено. Таким чином вона забезпечує основу для вирішення широкого кола проблем, пов'язаних з управлінням якістю.

Стандарты ISO 9001

Сфери застосування

Стандарт ISO 9001 може бути використаний у всіх сферах життя:

 • У медицині, для забезпечення безпеки та ефективності ліків;
 • У харчовій промисловості, для дотримання гігієнічних правил виробництва та зберігання продуктів харчування.
 • В освіті для контролю сертифікації освітніх програм.
 • Навіть у РАГСі, впровадивши ISO 9001, набагато швидше та простіше видавати свідоцтва про народження.

Основними вимогами, які виконують усі організації за цим стандартом, є:

 • Відповідальність керівництва;
 • Орієнтованість на клієнта;
 • Залучення людей;
 • Розподіл обов'язків та відповідальності;
 • Системний підхід до управління.

Що таке ISO 9001

За допомогою цього стандарту клієнти мають можливість отримати послуги, орієнтовані на те, щоб підвищилися результати в заданій сфері. Щодо області, то вона безмежна, сьогодні відзначається величезна кількість міжнародних стандартів, всі вони спрямовані на швидке становлення процесу ведення бізнесу.

 

Наприклад, ISO 9000 базується на таких принципах:

 • Необхідні умови створюються для збільшення прибутку;
 • Особливо важливе місце спрямоване на виконання завдань;
 • На одному з перших місць - процес результативності компанії;
 • Головною метою є поліпшити показник у всіх сферах, а також використовувати отримані знання та успішно реалізувати свою продукцію на інших ринках;
 • Використання перевіреної та достовірної інформації;
 • Взаємовигідна співпраця із залученням інших компаній.

Побудова системи управління

Важливим щаблем розглядається побудова організаційного моменту, який буде повністю спрямований на роботу з клієнтом. Одним з основних напрямків цього документа вважається те, що компанія має врахувати побажання замовників своїх товарів, послуг та надалі передбачити їх потреби. Ця система сприяє створенню правильно підібраних умов реалізації впроваджуваних методів. З її допомогою у співробітників немає жодних перешкод у роботі. Все це сприятливо впливає на якість всього необхідного. У країні використовується так званий еквівалент стандарту.

Для чого необхідні сертифікати ISO 9001

Якщо є сертифікат ISO 9001:2015, можна говорити про наявність правильного підходу до компанії до завдань, з метою вийти на новий рівень. Урегульований процес сертифікації компанії сприяє швидким оборотам, все це є значною перевагою у постійній роботі з клієнтами.

Напрямок сертифікації на те, щоб:

 • Поліпшити систему керування;
 • Виробляти все потрібне на високому рівні;
 • Залучати партнерів, з якими налагоджено співпрацю;
 • Спростити використання ліцензій.

Коли може знадобитися стандарт ISO 9001

Така сертифікація потрібна в тому випадку:

 • Якщо все перебуває під пильним контролем і компанія має намір працювати;
 • З'являється доступ знайти вихід на міжнародні ринки. Якщо є сертифікат, організація вільно продовжує працювати і підтримувати співпрацю з багатьма компаніями.

Який ефект надає сертифікація

Компанії застосовують нові методики, а керованість компаній покращується за рахунок впровадження системи управління якістю. Все зосереджено встановлення потрібних форм і правил, сприяють своєчасному вирішенню проблем. Також відбувається залучення співробітників до роботи, визначаються важливі моменти для реалізації встановлених порядків. Робочі процеси проходять у прискорених темпах та підвищуються обороти. Економічні позиції зростають, що збільшує до них довіру. Ті компанії, які пройшли сертифікацію заслуговують на довіру.

Проведення сертифікації ISO 9001

Cертифікат ISO

Організаціям не обійтися без створення основних норм. Проходження перевірки СМЯ необхідно для того, щоб відповідати поставленим вимогам. Далі стає простіше отримати сертифікат, з подальшою підтримкою системи на потрібному рівні. Авторитет організації підвищується за рахунок використання СУЯ. Інвестори укладають договори з тими, хто має стабільність та продуктивність. Крім того, приділяється увага наявності основної матеріально-технічної бази. Від чисельності працівників, використовуваних площ і процесів виробництва послуг часто залежить вартість сертифікації. До неї необхідно постійно прагнути та спрямовувати свої зусилля для досягнення нових планів. Компанії зазнають змін на краще.


Важлива мета стандарту ISO 9001 – збільшити процеси виробництва та роботи компанії. При цьому з'являється можливість здійснити заплановані завдання і вчасно їх вирішити. Під час включення стандартів ISO 9001 в компанії проводяться процедури, що впливають на якість продукції, що виробляється. Все це значно покращує позиції на ринку та сприяє збільшенню прибутку. Співробітники компанії мають доступ до виконання низки робіт, заздалегідь ознайомившись зі своїми правами та обов'язками. При цьому з'являється можливість створення мотивованої системи, яка орієнтована на високу якість.


Важлива організація побудови та використання нових технологій, що покращують споживчі властивості, а також основні якості виробленої об'ємної продукції. Впровадження популярного сертифікату ISO 9001 значно покращує численні характеристики представленої для споживачів продукції. Робота спрямовано забезпечення повноцінних процесів у тих сферах, у яких вони особливо важливі та необхідні, як і ряд інших завдань. Важлива грамотна робота з партнерами, у якому включені значні об'єкти. Організації відповідальні за якість товарів, що виготовляються. У сфері якості відзначаються такі цілі, які необхідні для поетапного запровадження правил та законів. Проект створення систем якості за стандартом ISO 9001 є унікальним, включаючи різні види діяльності, рівні організаційної структури та розвитку нової генерації.


Як отримати сертифікат ISO 9001

 • Можливість оцінити існуючі СМК для організації;
 • Для персоналу організовуються тренінги;
 • Розробка дієвих завдань, планів, оформлення відповідних форм;
 • Можливість визначити моделі СМК;
 • Створення документації та структури управління;
 • Рішення поставлених та продуманих завдань.

Міжнародний стандарт впливає на регулярну модернізацію роботи компанії. Якщо компанія має дану сертифікацію ISO 9001, можна відзначити наявність безлічі позитивних показників. Це відзначено багатьма представництвами. Введення нових систем суттєво полегшує вирішення складних питань. Наявність такого стандарту значно покращує оптимізацію проведених процесів у сфері бізнесу. Окрім цього, це сприяє збільшенню рівня співпраці. При цьому ведеться робота щодо підвищення рівня взаємодії між компаніями. Також за наявності стандарту з'являється можливість упорядкувати роботу певних підрозділів підприємств та отримати державні замовлення та швидкий вихід компанії на споживчий ринок. Наявність стандарту підвищує довіру з боку страхових та фінансових організацій. Все це може значною мірою вплинути на вкладення інвестицій та просування підприємства на належний рівень.

Прийнятий стандарт ISO 9001 – запорука процвітання та успішності компанії. Наявність стандарту та певних параметрів значно покращує та підвищує прибуток. З кожним днем ​​зростає їхня затребуваність і популярність. Використання стандартів прискорить перевірку працездатності всієї системи. Також їх використання сприятиме ефективності та результативності робочих процесів із залученнямченого персоналу. У свою чергу це призведе до зниження збитків і поставить роботу компанії на високий рівень, а хороші результати можуть бути вже досягнуті найближчим часом.

Як зрозуміти, що вашій компанії потрібен сертифікат ISO 9001 в Україні

Якщо ваша компанія стикається з цими проблемами, можливо, настав час розглянути питання про отримання сертифіката ISO 9001. Міжнародна організація стандартизації (ISO) надає набір стандартних правил, які компанії можуть використовувати для забезпечення якості своєї продукції та/або послуг. Якщо ви зацікавлені в сертифікації вашого бізнесу під цим прапором, розуміння того, що має на увазі ISO 9001, допоможе вам успішніше пройти цей процес.


Наведені нижче питання, які ви повинні поставити собі, щоб визначити, чи потрібна сертифікація ISO 9001 вашої організації:

 • Чи берете участь у тендерах на отримання контрактів?
 • Чи плануєте ви розширюватись по всьому світу?
 • Ви маєте високий рівень обслуговування клієнтів?
 • Для отримання доступу на нові ринки вам потрібне підтвердження?
 • Чи потрібно вам відповідати суворим міжнародним вимогам?

Якщо ви відповіли так на будь-яке з цих питань, компанії слід розглянути можливість отримання сертифіката ISO 9001. У міру зростання вашого бізнесу важливо йти в ногу з ринковими тенденціями та попитом; для цього ваша компанія, можливо, виявить, що відповідність ISO 9001 є цінним інструментом! Ця сертифікація надає документальне підтвердження того, що ви надаєте послуги клієнтам, а також незалежну оцінку вашого розвитку та відповідності міжнародним вимогам. І постачальники, і покупці можуть покладатися цей стандарт як і зразок для систем управління якістю. Фактично, понад 1 000 000 компаній у всьому світі отримали цю акредитацію з моменту її появи у 1987 році.


Отримати сертифікат ISO 9001

Вартість сертифіката ISO 9001:2015 та як замовити

Ціна сертифікації та аудиту ISO 9001:2015 є різною для кожної організації. Першим кроком для визначення вартості сертифікації ISO 9001 є визначення кількості працівників та виробничих майданчиків. Після цього необхідно визначити кількість процесів та їх масштаб, а також усі задіяні системи та послуги. Зазвичай неможливо визначити точну ціну сертифікації перед тим, як ми проведемо попереднє дослідження, оцінивши документи, оцінивши потреби клієнта і поспілкувавшись з клієнтами. Перший крок у визначенні вартості сертифікації ISO 9001:2015 – це проведення попереднього дослідження шляхом оцінки документів та оцінки потреб клієнта. Після цього клієнтам буде запропоновано домовитись про вартість подальшої обробки. Загальна ціна сертифікації ISO 9001:2015 включає плату за професійну консультацію (плата за внутрішній або зовнішній аудит), офіційну плату (сертифікація) та інші супутні витрати, такі як заходи щодо розвитку організації (навчання). Ви можете надіслати заявку зараз для точного прорахунку.

 

Заповніть заявку та отримайте комерційну пропозицію щодо проведення сертифікації системи якості завантажити заявку

Заповнити заявку